Ukurzy

Přinášíme úvodní díl nového výukového seriálu Ukurzy. Videa budou určena převážně mírně pokročilým a pokročilým hráčům, ale ani úplní začátečníci jistě nepřijdou zkrátka.

Doporučuji se k tomuto úvodnímu videu v budoucnosti vracet a kontrolovat, že na nic z toho nezapomínáte. Najdete tu věci, které fungují a které byly léty prověřeny. Jde o informace, které jsem se v minulosti dozvěděl od zkušenějších a teď je pouze předávám dál.

Uvítáme jakékoliv komentáře, připomínky a přání. Zohledníme je v dalších dílech seriálu. Kurzy vznikají hlavně pro vás.

Ale dost už bylo slov, první video je tu.

Pokud si chcete zahrát použitou skladbu sami, tak tady je Tab. V dalším díle seriálu se na ní podíváme podrobněji.

Ostatní díly ukurzů jsou tady

9 thoughts on “Ukurzy”

 1. Ahoj Vlastíku, velké díky za Tvůj kurz, určitě se hodí všem, kteří chtějí vylepšit svoji hru. Už jsem se o tom bavila s Benem, protože mám ukulele 1 rok, z toho půl roku hraji pravidelně s kamarády po restauracích a chtěla bych akordový doprovod vylepšit tak, aby to nebylo jen pouhé hraní akordů, ale zatím jsem nikde neobjevila nic, co by mi pomohlo. Hraji i na kytaru, takže běžný doprovod mi nedělá problémy, ale určitě chápeš, že bych tomu chtěla dát něco navíc, jenom nevím, CO. Takže určitě pokračuj!!!

  1. Ďábel se skrývá v detailu, tak snad se v kurzech nějaké drobnosti pro inspiraci objeví… 🙂 V seznamu toho mám dost, teď jen to dát dohromady a natočit.
   Určitě si musíš objasnit, co očekáváš. Třeba při hraní v restauraci asi nějaké vybrnkávání zanikne. Takže až se dostanu k tématům jako různé polohy na hmatníku nebo substituce akordů, tak to bude to pravé. 🙂

 2. Díky za parádní úvod. Je to přesně jak tak jak říkáte pořád hledám a nehraju. Mám sice uke banjo ale to doufám ničemu nevadí,zkoušek jste na něj někdy hrát? Mě se to moc líbí ten banjo zvuk je nádhernej.

  1. Díky. Uke banjo mám taky (od Rosti Čapka), někdy se v kurzech třeba taky objeví, když to bude vhodné. Rád ho beru na místa, kde nemůžu mít třeba zesilovač a je tam víc nástrojů. Uke by nebylo slyšet, uke banjo se prosadí… 🙂
   Každopádně všechno je možné hrát i na banjo. Určitě je dobré zkoušet, jaké další zvuky a další rozměr to písničce dá. Občas je člověk mile překvapen, jak zní něco na banjo…

 3. Zdravím konečně něco pro neznalé angličtiny – děkuji 🙂

 4. pohoda, klídek…všetko užitočné info, každému sa hodia – nepochybuj…iba si vysadol na koňa a už by si chcel zliezť?!

 5. Milé překvapení. Srozumitelné. Také jsem tam našla, kde občas dělám chybu. A týká se to i jiných věcí, nejenom hudby. Těším se na další video.

 6. 👍líbí se mi to. A kdy bude další?😁 Jana K.

  1. Nesmíš na sebe tak chvátat. Musím taky přes den vykonávat práci, která mě živí, chodit ke koním a rozvíjet další karanténní aktivity. Takže třeba tohle první video jsem dával dohromady týden. 😀 Ale další snad přes víkend udělám. Už můžu prozradit, že to bude návod jak si zahrát Mackieho a video s celou písničkou, abychom si to mohli aspoň na dálku zahrát spolu. 🙂

Comments are closed.